Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Güvenilir Sohbet Tavsiyeleri

Güvenilir Sohbet Tavsiyeleri

Güvenilir Sohbet Tavsiyeleri ve BİR YABANCIYLA GÜVENLİ BİR SOHBET YAPMAK İÇİN İPUÇLARI

Güvenilir sohbet tavsiyeleri vermek gerekirse Günümüz dünyasında birçok kişi stres ve yorgunluklarını atmak için online sohbet odalarını kullanmaya alışmıştır. Mobil sohbet olanakları, yeni arkadaşlar edinmenize ve farklı kültürler hakkında bilgi edinmenize olanak tanır.

Sanal Platformlarda Chat odaları sayesinde  tanıştığınız yabancılar %100 güvenilir değildir. Çünkü onun kim olduğunu ve beklentilerinin ne olduğunu bilmiyorsunuz. Ayrıca sohbet odaları tarafından tespit edilen bir yabancının çeşitli tehditler ve suçlar işlediğini de duyduk.

O halde bu yazımızda, kendi güvenliğimizi koruyarak online sohbet odalarını nasıl kullanacağımızdan bahsedeceğiz .

ÇEVRİMİÇİ SOHBET ODALARINDA YABANCILARA GÜVENMEYİN

Çevrimiçi bir ücretsiz sohbet odalarında tanıştığınız kimseye güvenmeyin. Sizinle pek çok şeyi dostane bir şekilde konuşacaklar. Ancak unutmayın, özel olarak tanımadığınız yeni kişiler için kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi onlara vermediğinizden emin olmalısınız.

GENEL SOHBET HATTINDA İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMAYIN

Fotoğraflar, e-posta adresleri, telefon numaraları ve posta adresi gibi kişisel bilgilerinizi hiçbir genel sohbet hattında asla paylaşmayın. Çünkü genel sohbet siteleri hattında paylaştığınız her şey Chat siteleri hattında herkese gösterilir. Sohbet hattında kimliği belirsiz kişilerin kişisel bilgilerinizi görmesi tehlikeli bir durumdur.

GERÇEK FOTOĞRAFLARINIZI YABANCILARLA PAYLAŞMAYIN

Çevrimiçi Kızlarla Chat odalarını kullandığınızda Fotoğraflarınızı asla tanımadığımız bir kişiye vermeyin. çünkü fotoğrafların pornografik görüntülerle düzenlenme riski vardır ve bu fotoğrafları size şantaj yapmak için kullanabilirler. Sadece bu değil, aynı zamanda fotoğraflarınızı kullanarak sosyal medyada sahte profiller oluşturun, bunları arkadaşınız gibi davranmak ve hatta onlardan para dolandırmak için kullanın.

Kısacası, çevrimiçi bir mobil sohbet odalarında tanıştığınız bir yabancıyla herhangi bir risk bilgisini paylaşmaktan kaçının. Ve gizliliğinizi koruyun.

Gençlerin %75’inden fazlası, insanların sosyal medyada çevrimdışı olduğundan daha az özgün olduğuna inanıyor. Bu istatistikle birlikte “Çevrimiçi Sohbet siteleri ile  tanıştığımız insanlar ne kadar meşru?” sorusu geliyor. ve şüphe etmeye başlamanız normal. Günün sonunda, çevrimiçi tanıştığınız arkadaşlar, gerçek hayatta tanıştığınız arkadaşlardan daha meşru olabilir. Birbirleriyle internette tanışan insanların hayatlarının en güzel zamanlarını nasıl birlikte geçirdiklerine dair sayısız hikaye var.

Loi 207 okunma
Cevap bırakın

alt dalga